"Solidarność" ZNiO ma od dziś na koncie pierwszy wymierny sukces w sporze zbiorowym - udało nam się wynegocjować w ramach sporu zbiorowego wprowadzenie ruchomego czasu pracy.
Przypomnijmy, postulat wprowadzenia ruchomego czasu pracy w zakresie większym, niż tylko 15 minut, strona związkowa wysunęła w pierwszej turze rokowań. Potem, czekając na podjęcie rokowań przez pracodawcę, przypomnieliśmy, że pierwszy projekt wprowadzenia takiego rozwiązania powstał w 1981 r. Druga tura rokowań była co prawda rozczarowująca, ale uzyskaliśmy pierwsze ustępstwo - 15 minut więcej ruchomego czasu pracy. Choć trzecia tura rokowań nie zakończyła się porozumieniem, to pracodawca zadeklarował, że wprowadzenie ruchomego czasu pracy w postulowanym przez nas zakresie - od 7:15-8:00 do 15:15-16:00 - jest możliwe.
Kiedy w poniedziałek będziemy "odpikiwać" się o takiej godzinie, jaka nam bardziej pasuje, pomyślmy ciepło o kustoszach i "Solidarności" ZNiO, a także ich pozostałych postulatach...
A na weekend coś do posłuchania w kontekście "czasu".
Czas na urlop. Dłuższy...
Rzecz kuriozalna, że 25 lat po pamiętnym 4 czerwcu w Ossolineum odbiera się pracownikom uprawnienia, które w roku 1996 tak entuzjastycznie się wprowadziło. Ekonomicznie Polska była bankrutem, obecnie świętujemy dorobek cywilizacyjny „dwudziestopięciolecia”, a na naszym podwórku
OdpowiedzUsuńbryndza i tęsknota za „równouprawnieniem” i „spokojną pracą”. Z takim kapitałem przystępujemy do budowy nowego Muzeum.
Ela B.