Wczoraj odbyło się zebranie "Solidarności" ZNiO. Dziękujemy wszystkim Koleżankom i Kolegom, którzy poświęcili swój czas w tym przedświątecznym, już nieco gorączkowym okresie.
Udało się sprawnie omówić najważniejsze sprawy dotyczące ostatniej działalności Związku. Przewodnicząca Komisji Zakładowej poopowiadała troszkę o szkoleniu SOD-1 oraz poinformowała o innych szkoleniach, w których można brać udział w siedzibie Regionu Dolny Śląsk NSZZ "Solidarność". Jako przedstawiciel KZ uczestniczący w posiedzeniu Komisji ds. opracowania systemu motywacji do pracy naukowej w Ossolineum zreferowałem krótko pracę Komisji oraz wynik tej pracy, czyli przyjęty system motywacji. Zastanawialiśmy się, czy może on stanowić pewnego rodzaju furtkę otwierającą możliwość prowadzenia pracy naukowej dla osób, które nie mają jej w obowiązkach. Pożyjemy, zobaczymy - w końcu system ma być przyjęty na próbny okres trzech lat.
Omówiliśmy też krótko efekt działań połączonych zespołów, które opracowały projekt regulaminowych zmian niezwykle ważnych dla wszystkich - bez wyjątku - pracowników Ossolineum. Warto docenić zaangażowanie osób, które brały udział w tych pracach, także tych niebędących członkami "Solidarności" ZNiO.
Ogromne zdziwienie, żeby nie powiedzieć szok, wzbudził fakt, że minęło dwa i pół miesiąca od zakończenia mediacji,a my wciąż nie dostaliśmy od pracodawcy podpisanego szczegółowego protokołu. A przecież mediacja zakończyła się porozumieniem, zaś ustalenia weszły w życie. Tym bardziej jest to niezrozumiałe. W dyskusji, co robić dalej z tym fantem, doszliśmy do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie zwrócenie się o pomoc w przezwyciężeniu tej patowej sytuacji do mediatora, przewodniczącego Kazimierza Kimso.
Na koniec podzieliliśmy się opłatkiem (dziękujemy sąsiadowi, Duszpasterzowi z Maciejówki za opłatki!) i życzyliśmy sobie spokojnych Świąt i wielu sukcesów w przyszłym roku.
Trzymajmy się razem!
Polecamy bardzo przyjemny utwór wrocławskiej piosenkarki, Natalii Lubrano - "Mój osobisty Anioł"
***
Zapraszamy do nadsyłania tekstów, komentarzy i innych materiałów, którymi chcielibyście się Państwo podzielić. Tym razem zapraszamy do lektury tekstu Roberta Forysiaka-Wójcińskiego o ossolińskiej historii pewnej ciekawej książki o mózgu Piłsudskiego (LINK).
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz